• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Aktualności

Wrzesień w Ogrodzie Wilanowskim

Dodano: 22/09/2017

 POPATRZMY w NIEBO - warsztaty przyrodnicze .Białe obłoki, błękitne niebo, ciemne, groźne chmury burzowe, klucze gęsi, długoskrzydłe łabędzie... Tak wiele można zobaczyć, patrząc w górę. Zapraszamy na wycieczkę przyrodniczą, w czasie której dowiemy się, co dzieje się nad naszymi głowami. Spotkanie zakończymy wspólnym pisaniem kartek – spróbujmy przelać na papier to, co ulotne. Spotkanie jest częścią cyklu: WILANOWSKIE WIDOKÓWKI.
TERMIN: 2 września 2017 r., godz. 11.00–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, park wilanowski , zbiórka przy kasie
ODBIORCY: dzieci w wieku 7–10 lat
KOSZT: 10 zł/osoba
 
OBSERWACJE ORNITOLOGICZNE- podglądanie ptaków daje wiele radości, a ogrody wilanowskie to znakomite miejsce na obserwacje ornitologiczne! Spotkacie tam wiele ciekawych gatunków, które w pałacowym ogrodzie znalazły ustronne miejsce, z dala od miejskiego gwaru. Czekamy na Was z lornetkami i lunetami w punkcie obserwacyjnym nad Jeziorem Wilanowskim. Zapraszamy na wspólne obserwowanie ptaków!
TERMIN: 3 września 2017 r., godz. 10.00–14.00, można dołączyć w dowolnym momencie
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, park wilanowski, Pompownia
ODBIORCY: dorośli i dzieci
KOSZT: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
 
KRÓLEWSCY OGRODNICY -| interaktywne pokazy rekonstrukcyjne.W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty... Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy oraz o tym, jakie rośliny zobaczyć można było 300 lat temu w pałacowym parku. Zapraszamy na interaktywne pokazy w wilanowskim ogrodzie! Pokazy prowadzone są z wykorzystaniem rekonstrukcji tradycyjnych narzędzi ogrodniczych oraz dawnych ubiorów.
TERMIN: 10 września 2017 r., godz. 10.00–14.00,| można dołączyć w dowolnym momencie
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | ogrody wilanowskie
ODBIORCY: dorośli i dziec
iKOSZT: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
 
JESIENNA WYCIECZKA PO PARKU WILANOWSKIM - kiedy my wracamy z letnich wyjazdów, w przyrodzie właśnie rozpoczynają się przygotowania do wielkiej jesiennej wędrówki. Do drogi szykują się głownie ptaki, ale też niektóre owady. Jesień to także czas zawiązywania się owoców, które także służą podróżowaniu – ułatwiają nasionom dostanie się na nowe miejsca. Po co i jak rośliny i zwierzęta się przemieszczają? Które ptaki odlatują na zimę, a które przylatują? Dowiemy się tego w czasie wrześniowej wycieczki przyrodniczej.
TERMIN: 17 września 2017 r., godz. 13.00–14.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, park wilanowski, zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–12 lat
KOSZT: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
 
OGRODOWY POKAZ MODY - warsztaty przyrodnicze.Zapraszamy na warsztaty, które będą nietypowym pokazem mody – mody ogrodowej. W różnych epokach modne były ogrody w różnych stylach. W czasach króla Jana III modna była symetria i geometryczne formy, w późniejszym okresie wokół pałacu zakładane były malownicze parki krajobrazowe. Obecnie w przypałacowym parku zobaczyć można przegląd ogrodowych styli. W czasie wycieczki poznamy ich cechy szczególne, a na koniec każdy będzie mógł zaprojektować własny wymarzony ogród. Warsztaty są częścią cyklu: NADWORNI PRZYRODNICY.
TERMIN: 23 września 2017 r., godz. 11.00–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, park wilanowski, zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat
KOSZT: 10 zł / osoba
 
SPACER O ZMIERZCHU - park wilanowski .Fantazyjne kształty i kolory, życie pełne tajemnic i wyjątkowych zdolności. Jak niezwykły jest świat porostów, mchów i paproci? Gdzie ich szukać? Jaką rolę pełnią w środowisku? Zapraszamy na wyprawę do mikroświata roślin i sprzymierzonych z nimi grzybów, który odkrywać będziemy przy pomocy lup i binokularów.
TERMIN: 29 września 2017 r., godz. 17.00–18.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, park wilanowski, zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–12 lat
KOSZT: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
 
BADACZE PRZYRODY - warsztaty przyrodnicze .Niektóre mają nóg sześć, inne osiem, a niektóre jeszcze więcej. Inne mają tylko jedną nogę i na dodatek bardzo oślizgłą. Kryją się pod kamieniami, patykami, fragmentami kory, w zbutwiałych liściach. Czasem trudno je znaleźć, czasem jest ich całe mrowie – mieszkańcy ściółki. Podczas warsztatów poszukamy ich, obejrzymy przez lupy i przekonajmy się, jak różnorodne i bogate może być życie pod naszymi stopami.
TERMIN: 30 września 2017 r., godz. 10.00–11.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,| park wilanowski,| zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 8–12 lat
KOSZT: 10 zł/osoba
NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.