• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Płock

Płock. "Wakacje na wesoło w płockim ZOO"

Dodano: 18/06/2013

Projekt skierowany jest do 90 dzieci – mieszkańców Płocka w wieku 7-10 lat i trwać będzie od 22 lipca do 9 sierpnia w dni robocze, w godzinach 8.00- 15.00 na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

Z uwagi na coraz większe zainteresowanie udziału dzieci w półkoloniach zadanie będzie realizowane w III turnusach:
I turnus: 22 – 26 lipca 2013 r.
II turnus: 29 lipca – 2 sierpnia 2013 r.
III turnus: 5 -9 sierpnia 2013 r.

Uczestnik półkolonii będzie mógł uczestniczyć w jednym z powyższych turnusów.

Celem projektu pn.: „ Wakacje na wesoło w płockim ZOO” jest stworzenie możliwości aktywnego i bezpiecznego spędzenia wakacji w Płocku w otoczeniu przyrody i egzotycznych zwierząt mieszkających w Płockim Ogrodzie Zoologicznym.

Projekt zakłada również zapewnienie atrakcyjnego odkrycia najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, poprzez organizowanie zajęć w Muzeum Mazowieckim i ZOO.

Dzięki uczestnictwu w projekcie, 90 osobowa (III turnusy po 30 dzieci) grupa zdobędzie wiedzę w zakresie biologii i ochrony zagrożonych gatunków zwierząt, opieki nad nimi w warunkach poza środowiskiem naturalnym (ogrodu zoologicznego). Uczestnictwo w projekcie uwrażliwi dzieci na potrzeby zwierząt – współmieszkańców naszej planety.

Dzieci uczestniczące w projekcie odkryją również atrakcje turystyczne miasta, zdobędą wiedzę na temat jego historii i tradycji. Będą uczestniczyć w zajęciach tanecznych oraz zajęciach z ekspresji twórczej. Podczas zajęć z ekspresji będą tworzyły zwierzęta 3 metodami (decoupage, ozdoby z papieru, witraż).

W ramach harmonogramu zaplanowano wyjazd na basen do Hotelu Czardasz, który będzie udostępniony bezpłatnie. Nad grupą dzieci opiekę będzie sprawował wykwalifikowany ratownik wodny. W ramach tego wyjazdu dzieci poznają podstawowe techniki, zasady i przepisy pływania.

W ramach projektu zaplanowano również wyżywienie dla dzieci.
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.