• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Informacje różne

Pielgrzymkowy serwis społecznościowy "Opoki"

Dodano: 14/07/2008

Pielgrzymkowy serwis społecznościowy „Opoki”

 

 

Popularność ubiegłorocznej Wirtualnej Mapy Pielgrzymek skłoniła Fundację „Opoka” do kolejnego kroku – założenia strony e-Pielgrzymka.pl. Będzie to społecznościowy serwis wszystkich wybierających się na pątniczy jasnogórski szlak.
 
Witryna e-Pielgrzymka.pl zawierać będzie Wirtualną Mapę Pielgrzymek, galerie MMS-ów oraz fotografii wykonanych przez użytkowników strony, Informator Pielgrzymkowy oraz elektroniczną listę pielgrzymów, która zapoczątkuje serwis społecznościowy e-Pielgrzymka.pl.

W czasie wędrówki pątnicy będą mogli wysyłać MMS-y do specjalnie przygotowanej galerii powstającej w czasie pielgrzymki. Galerie fotografii – znacznie lepszych jakościowo od zdjęć przesyłanych MMS-ami – wykonane będą przez członków społecznościowego serwisu po pielgrzymce, jako swego rodzaju podsumowanie najważniejszych wydarzeń.

Informator pątniczy zawierać będzie trasy wędrówki poszczególnych grup, terminy i miejsca zapisu, historię i opis danej pielgrzymki. W tym roku we wspólnym przedsięwzięciu sieci PLUS i „Opoki” weźmie udział 31 pielgrzymek – o połowę więcej niż w ubiegłym. Grupy, które dotąd nie znalazły się w informatorze, mogą jeszcze zgłosić się, wysyłając dane na adres: pielgrzymki@opoka.org.pl.

Strona internetowa zawierać będzie naturalnie wakacyjny hit roku ubiegłego – Wirtualną Mapę Pielgrzymek, na której w czasie rzeczywistym można obserwować marsz danej grupy pątników. Mapa jest znakomitą informacją dla wszystkich, którzy chcą na trasie odwiedzić pielgrzymów, a także pomocą dla mediów, kierowców i wszelkich służb zaopatrujących pielgrzymki w żywność i napoje.

Społecznościowy serwis pielgrzymkowy powstaje po to, by pątnicy mogli się poznać jeszcze przed pielgrzymką; jest też zachętą do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 
Za: kp, jk/Opoka
NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.