• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Odpoczywanie

Muzeum Sportu i Turystyki

Dodano: 04/06/2008

Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum powstało w 1952 r. i jest najstarszą tego typu instytucją w Europie. W latach 1966-2005 mieściło się w budynku „Skry”, przy ulicy Wawelskiej 5. Od 1 stycznia 1999 roku nadzór nad placówką przejął Samorząd Województwa Mazowieckiego.  

W nowej siedzibie, na ponad 1000 m kw. Centrum Olimpijskiego zebrano ponad 2 tys. eksponatów i prawie 600 zdjęć związanych ze sportem i turystyką. Wśród eksponatów jest wiele perełek.

Jedną z nich jest kajak, na którym po mazurskich jeziorach pływał ks. Karol Wojtyła. W prezentowanych zbiorach są również oryginalne medale olimpijskie oraz liczna kolekcja pamiątek sportowych związanych z początkami sportu Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.

Wystawę uzupełniają liczne filmy, nagrania dźwiękowe i prezentacje multimedialne. Osobne miejsce na wystawie poświęcono polskim trenerom: Kazimierzowi Górskiemu – wielkiej postaci polskiej piłki nożnej – trenerowi tysiąclecia oraz Janowi Mulakowi – jednemu z najwybitniejszych trenerów lekkoatletyki, twórcy Wunder Teamu. 

Muzeum Sportu i Turystyki, ul. Wybrzeże Gdańskie 4.

 

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.