• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Księgania na Miodowej

Miniprzewodnik "Drogami św. Faustyny w Warszawie i na Mazowszu"

Dodano: 09/06/2017

Helena Kowalska (św. s. Faustyna) urodziła się na pograniczu Wielkopolski i Mazowsza. Mając 16 lat opuściła rodzinny dom w Głogowcu i parafię w Świnicach Warckich, podążając w poszukiwaniu pracy najpierw do Aleksandrowa Łódzkiego, a później do Łodzi. Tam ostatecznie odpowiedziała na wołanie Chrystusa i udała się do Warszawy z zamiarem wstąpienia do zakonu. Jej misja nie była związana z jednym miejscem. Warszawa i podwarszawskie miejscowości, Płock i Biała, wielkopolski Kiekrz, Kraków i Rabka, Częstochowa i Wilno – to miejsca, w których służyła, odprawiała swoje rekolekcje, czy nabierała sił. Warto zauważyć, że na 33 lata swojego życia ok. 22 spędziła na Mazowszu.
 
W prezentowanym miniprzewodniku przybliżamy miejsca, w których ta najsłynniejsza w świecie Polka, spotykała swojego Mistrza i szła za Jego głosem.
 
 Publikacja składa się z części poświęconej warszawskim śladom s. Faustyny i części związanej z jej obecnością w miastach i miejscowościach Mazowsza. Nie sposób pominąć początku drogi do świętości Heleny Kowalskiej. Dlatego też, na początku naszego miniprzewodnika omówione zostały różne miejsca i obiekty należące do województwa łódzkiego, które w biografii Świętej spełniły kluczową rolę.
 
Miniprzewodnik do nabycia w "Księgarni na Miodowej", ul. Miodowa 17/19, czynna od pon. do piątku w godz. 10.00 - 18.00, w soboty 10.00 - 15.00 ( po 15 sierpnia w dni powszednie i soboty od godz. 9.00)
 
Cena: 9,90 zł

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.