• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Aktualności Mazowsze

Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej - XIV edycja.

Dodano: 08/09/2017

W 2017 roku odbędzie się już XIV edycja niezwykłych spotkań muzycznych. Tegoroczna edycja projektu obejmie następujące powiaty:kozienicki, miński, otwocki, pruszkowski, radomski, sokołowski oraz węgrowski.
Po raz pierwszy na szlaku Festiwalu znajdą się: Zespół pałacowo-parkowyw Młochowie, Klub Łaźnia w Radomiu oraz Katedra Radomska.
Po raz kolejny koncerty odbędą się w Gliniance, Jeruzalu, Kozienicach, Sokołowie Podlaskim i Węgrowie.
Melomani na Mazowszu będą mogli usłyszeć m.in. muzykę góralską w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki i Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego, Pieśni hiszpańskich i polskich pielgrzymów w interpretacji Zespołu Instrumentów Dawnych Ars Nova i zaproszonych artystów, Kanty polskie i ruskie pochodzące z rękopisów rosyjskich z XVII i początku XVIII wieku – projekt zespołu Camerata Cracovia oraz Odrodzony dźwięk, Voice of suka - nowy program przygotowany przez Marię Pomianowską.
 
15 września o godz. 19.00 odbędzie się w Radomiu jubileuszowy, 150. Wieczór Muzyczny Festiwalu.
W Katedrze Radomskiej wystąpią Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej w prawie 200 – osobowym składzie i zaprezentują wielkie dzieła Wojciecha Kilara: Angelus, Exodus i Krzesany.
NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.