• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Wydarzenia filmowe

Film "Warszawa 1935"

Dodano: 12/03/2013

Pojawił się nowy zwiastun filmu "Warszawa 1935 3D", pierwszej wizualnej rekonstrukcji miasta, które przed wojną nosiło tytuł Paryża Północy.

20-minutowy film przybliży widzom przedwojenną Warszawę. Pokaże m.in. jak wyglądała ulica Marszałkowska, Starówka i dzielnica żydowska. Twórcy pracowali nad filmem ponad cztery lata. 

Kilka miesięcy zajęło zebranie dokumentacji, dzięki której możliwe jest odtworzenie obrazu przedwojennej stolicy w najmniejszych detalach. Zwiastun robi imponujące wrażenie. Materiał powstaje w tej samej technologii, co "Miasto Ruin", ale twórcy projektu ze Studia Newborn zapowiadają, że efekt będzie jeszcze lepszy. Na potrzeby pracy nad filmem potrzebne były serwery z ośrodka badań jądrowych w Świerku.
PIERWSZY ZWIASTUN FILMU "WARSZAWA 1935 3D" 

"Warszawa 1935" będzie się składać z trzech części. Pierwsza, pięciominutowa pokaże Marszałkowską od dzisiejszej Rotundy do Ogrodu Saskiego. W drugiej, kamera spaceruje przez Ogród aż do Starówki. W trzeciej odtworzona i sfilmowana będzie dzielnica żydowska, czyli tereny późniejszego getta.
"Warszawa 1935" wyprodukowało Newborn Studio. Film trafi do kin 15 marca.


NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.