• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Linki

Centrum Myśli Jana Pawła II

Dodano: 27/11/2013

Norbert Szczepański – dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie

„Czym jest kultura? Kultura jest wyrazem człowieka. Jest potwierdzeniem człowieczeństwa (…) człowiek tworzy kulturę we wspólnocie z innymi. Kultura jest wyrazem międzyludzkiej komunikacji, współmyślenia i współdziałania ludzi. Powstaje ona na służbie wspólnego dobra – i staje się podstawowym dobrem ludzkich wspólnot”. Słowa bł. Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski stanowią inspirację dla naszej pracy.

Rzeczywistość wciąż się rozwija. My także chcemy się rozwijać, a Papież jest wzorem dla naszego rozwoju. Chcemy wskazywać na wartości, którymi służył i to właśnie wrtości Jana Pawła II są punktem wyjścia wszystkich naszych działań. Tworzymy Instytut Badawczo-Naukowy. Chcemy, aby było to środowisko skupiające naukowców i studentów.  Współpracujemy z najlepszymi uniwersytetami oraz ośrodkami badawczymi w kraju i na świecie.

Tak jak dotychczas, będziemy pogłębiać refleksję o spuściźnie po Papieżu poprzez nowatorskie projekty. Prężnie rozwija się 1Piętro jako miejsce spotkania i dialogu: z wierzącymi, niewierzącymi, poszukującymi prawdy o otaczającym nas świecie. Tworzymy też internetową telewizję Foksal Eleven, dzięki której będziemy mogli dotrzeć do mieszkańców całej Polski. Ponadto, pragniemy wcielać w życie nauczanie Ojca Świętego, między innymi wspierając rozwój wolontariatu i zwracając szczególną uwagę na potrzebę bycia dla innych.
NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.